Rodziny fabularne

Burlington

Awatar użytkownika

y/o

cm

brak odznak

Post »

Rodzina Fletcher

Głowa rodziny: Michael Fletcher
Status materialny: Średni
Źródło dochodów: Praca zarobkowa
Miejsce zamieszkania: North Avenue

W sprawie rodziny kontaktuj się z opiekunem: @Blake Atwood.

Michael, Helen oraz gromadka ich dzieci, do Burlington przeprowadzili się ponad 10 lat temu i stosunkowo szybko zdołali odnaleźć się w zupełnie nowym dla siebie miejscu. Wcześniej, przez długie lata, mieszkali w Nowym Jorku. Helen prowadziła tam swój niewielki gabinet, natomiast Michael wykładał filozofię na jednym z uniwersytetów - nie była to jednak żadna uczelnia z wyższej ligi, nic z tych rzeczy. Do miasta ulokowanego nad jeziorem Champlain przyjechali skuszeni ofertą pracy, jaką mężczyzna otrzymał ze strony University of Vermont. Lepsze zarobki, lepsze warunki, nawet propozycja pomocy przy znalezieniu odpowiedniego mieszkania - nad czym mieli się w tym przypadku zastanawiać? Pozostawało tylko zająć się formalnościami i wyruszyć na spotkanie z Nową Anglią. I liczyć na to, że nowe miejsce okaże się równie pełne uroku, jak przedstawiają to na zdjęciach.

Członkowie rodziny:


Michael Fletcher (65 lat) - pochodzący z Nowego Jorku, gdzie spędził znaczną część swojego życia, wykładowca na University of Burlington, prowadzący zajęcia przede wszystkim z zakresu historii filozofii. Z miastem ulokowanym nad jeziorem Champlain związany jest od 12 lat. Ojciec 4 dzieci, oddany mąż. Człowiek dość otwarty i obdarzony ogromnym poczuciem humoru. Z łatwością potrafi przekonać do siebie innych ludzi.
Helen Fletcher z domu Graham (63 lat) - chociaż przez wiele lat mieszkała wraz z rodziną w Nowym Jorku, to w rzeczywistości pochodzi z Teksasu. Do dziś zdarza jej się niekiedy mówić w sposób charakterystyczny dla tamtej części kraju. Południową część Stanów Zjednoczonych opuściła w momencie udania się na studia. Nowy Jork był jej marzeniem, które zdołała zrealizować. Po ukończeniu nauki na tamtejszej uczelni pozostała w mieście, znalazła tutaj swoją pierwszą pracę i związała się z Michaelem. Jest osobą bezpośrednią, której czasami trudno zachować względem innych odpowiedni dystans i w związku z czym niektórym potrzeba trochę więcej, aby się do niej przekonać.

- syn/córka w wieku maksymalnie 36 lat
- syn/córka w wieku maksymalnie 34 lat
- syn/córka w wieku maksymalnie 32 lat
- syn/córka w wieku maksymalnie 30 lat

Dodatkowe informacje:

- Rodzina Fletcher jest jedną z tych, gdzie możliwe było udanie się na studia, przy jednoczesnym podjęciu się pracy. Michaela i Helen nie było niestety stać na pełne pokrycie kosztów, kiedy w grę wchodziło utrzymanie aż 6 osobowej rodziny.
- Michael i Helen od najmłodszych lat starali się, aby ich pociechy były samodzielne (możliwe, że ich dzieci pracowały już w czasach szkoły średniej, żeby zarobić na różne swoje zachcianki), a także potrafiły bronić swojego zdania i nie bały się powiedzieć na głos tego, co myślą na dany temat.
- Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że poszczególni członkowie tej rodziny nie są ze sobą mocno związani. Fletcherowie nie są jedną z tych rodzin, które spędzają ze sobą dużo czasu i nawzajem interesują się swoim życiem. Wbrew pozorom nie trzeba jednak się w ich przypadku obawiać tego, że nie wyciągną pomocnej ręki, jeśli ktoś z ich bliskich znajdzie się trudnym położeniu.

mów mi

10poziom

999punkty


Burlington

Awatar użytkownika

y/o

cm

brak odznak

Post »

rodzina johnson

Głowa rodziny: Steven Johnson
Status materialny: Średni
Źródło dochodów: Farma i agroturystyka
Miejsce zamieszkania: Pitchfork Farm

W sprawie rodziny kontaktuj się z opiekunem: @Ava Johnson

Rodzina Johnsonów prowadzi farmę od wielu lat i pokoleń. Obecny dom rodzinny ma niemal sto lat. Steven i Ann Marie doczekali się aż piątki dzieci, z czego najstarsze i najmłodsze dzieli niemal 18 lat różnicy. To jedna z tych par, która jest ze sobą od zawsze, mimo przeciwności. Kilka lat temu dzięki wsparciu rodziny, Ann Marie spełniła swoje marzenie i starą stodołę przemieniła na uroczy pensjonat, gdzie można nie tylko spędzić weekend na łonie natury, ale też na przykład urządzić wesele. Na Pitchfork Farm jest nie tylko pensjonat, ale też konie i kury. Zimą Johnsonowie organizują kuligi dla gości, jesienią wszędzie są dynie i jabłka. Lato to gorący okres zbiorów, ale za to wiosną pełno tu kwiatów. Iście malownicze miejsce. A jeśli jeszcze to Cię przekonało, to zawsze możesz liczyć na wielki kawałek placka jabłkowego mamy Johnson.


Członkowie rodziny:

Steven Johnson (58 lat) - farmę przejął po swoim ojcu, a on po swoim. Spokojny i pracowity człowiek. Jest stanowczy, nieco konserwatywny, ale budzi wiele szacunku zarówno jako farmer jak i członek społeczności. Gdy był młody, wzdychały do niego wszystkie dziewczęta w okolicy, ale on zakochał się w tej jednej jedynej - Ann Marie
Ann Marie Johnson (z domu Bradford) (57 lat) - pochodzi z rodziny o wiele lepiej sytuowanej, niż jej małżonek. Ich zaręczyny wywołały niemały skandal, ale Ann Marie mimo protestu ze strony rodziny i tak wyszła za Stevena. Nigdy tego nie żałowała. Jest szczęśliwa w swoim prostym życiu. Mało jest tak ciepłych osób jak ona. Goście pensjonatu mogą liczyć na wszelką pomoc z jej strony (łącznie z cerowaniem skarpet, jak się ładnie poprosi).

- syn w wieku 34-36 lat
- syn/córka w wieku maksymalnie 32 lata
- @Ava Johnson (29 lat)
- syn/córka w wieku maksymalnie 27 lat
- Dove Johnson - RIP (17 lat)


Dodatkowe informacje:

- Johnsonowie są bardzo pracowici i ambitni. Każde z ich dzieci nauczone jest ciężkiej pracy i tego, że w życiu nic nie przychodzi za darmo
- Na farmie są konie, krowy, kury, ale też kilka kotów i dwa psy - staruszek Lucky i jego młodszy brat Buddy. Johnsonowie uprawiają m.in. dynie i jabłonie, ale też inne warzywa i owoce, które zdarza im się sprzedawać na Burlington Farmers Market. Wszystko zdrowe, naturalne i ekologiczne
- Pensjonat na farmie udało się otworzyć niecałe 5 lat temu, w znacznej mierze dzięki pieniądzom zarobionym przez Avę
- Choć ich dzieci są już dorosłe i każde ma swoje życie (oprócz najmłodszego), to wszyscy pomagają na farmie i przy pensjonacie
- Są zżytą rodziną, bardzo się wspierają i choć jak w każdej rodzinie, zdarzają im się sprzeczki, to placek jabłkowy Ann Marie zawsze załagodzi sytuacje. Mają przy tym wiele rodzinnych tradycji.

mów mi

10poziom

999punkty


Burlington

Awatar użytkownika

y/o

cm

brak odznak

Post »

rodzina pelletier

Głowa rodziny: Samuel Pelletier
Status materialny: Wysoki
Źródło dochodów: Prywatna klinika
Miejsce zamieszkania: Colchester Avenue

W sprawie rodziny kontaktuj się z opiekunem: @Hope Pelletier

Rodzina Pelletier mieszka w Burlington od pokoleń. Pierwsze wzmianki o przedstawicielach tej rodziny pojawiły się już około 1870 - została założona pierwsza prywatna praktyka lekarska, która w pewnym sensie istnieje do dziś. Rodzina ta zawsze cieszyła się poważaniem mieszkańców, a przynajmniej jeden z przedstawicieli każdego pokolenia decydował się związać swoje życie z medycyną. Wraz z rozrastającym się ośrodkiem sportowym, rosła też liczba kontuzji, więc i popyt na wszelkich lekarzy "od ciała", dlatego skupiali się głównie na karierze ortopedów, rehabilitantów, czy też chirurgów urazowych. Nie ma już co prawda śladu po dawnej praktyce, ale w Burlington działa prywatna klinika rodziny Pelletier, założona przez Adama Pelletier, który przepisał ją swoim dwóm synom Samuelowi i Jonathanowi.

Członkowie rodziny:

Samuel Pelletier (60 lat) - urodzony i wychowany w Burlington. Prowadzi wraz z bratem Jonathanem prywatną klinikę ze specjalizacją medycyny sportowej. Ukończył Larner College of Medicine na Uniwersytecie Vermont. Lekarz ortopeda. W międzyczasie ożenił się i został ojcem dwójki dzieci. Roztacza wokół siebie aurę pewności siebie i ma opinię bawidamka, chociaż w rzeczywistości jest zupełnie wierny swojej żonie. Uwielbia golfa i chociaż nie powinien to lubi do wieczornej whiskey zapalić sobie cygaro, z czego zrobił sobie cotygodniowy rytuał.
Madelaine Pelletier - z domu Craven (60 lat) - również pochodzi z Burlington. Samuela poznała jeszcze w szkole średniej i od tamtej pory są parą. Również poszła na studia medyczne, ale ukończyła je póżniej niż mąż ze względu na dwie ciąże w które zaszła podczas rezydentury. Po studiach zaczęła pracę w klinice męża, niemniej nigdy nie zaniedbywała swoich dzieci. Ma słabość do srebrnej biżuterii — złotą ma jedynie obrączkę. Często można ją spotkać biegającą po Battery Park skoro świt.
Eve Pelletier (82 lat) - wdowa po Adamie Pelletier, obecnie na emeryturze. Niezwykle elegancka kobieta, nie wyjdzie z domu bez lekkiego makijażu i dobrze ułożonych włosów. Surowa dla obcych, niezwykle bezpośrednia i głęboko wierząca. Co tydzień chodzi na cmentarz na grób Adama.

- @Hope Pelletier - 33 lata
- syn/ córka maksymalnie lat 31 lat
- syn/ córka maksymalnie lat 30 lat

- brat Samuela w wieku maksymalnie 58 lat
- bratanek/bratanica Samuela w wieku maksymalnie 30 lat
- bratanek/bratanica Samuela w wieku maksymalnie 28 lat
- bratanek/bratanica Samuela w wieku maksymalnie 26 lat

Dodatkowe informacje:

- Rodzina Pelletier stać było na wysłanie dzieci na studia dzięki dochodom z prywatnej kliniki. Preferowany kierunek to oczywiście medycyna.
- Dzieci były wychowywane w dość luźnej atmosferze, ale z dość ważnymi decyzjami do podjęcia od najmłodszych lat. Pomimo dobrej sytuacji majątkowej zachęcano ich do podejmowania prac dorywczych, bo "nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć"
- Rodzina wspólnie spędza każde większe święto, starają się dotrzeć do Burlington z różnych części kraju, jeśli akurat gdzieś ich wywieje. Znaczna część rodziny mieszka i ma się świetnie w Burlington, pracując w rodzinnej klinice.

mów mi

10poziom

999punkty


Burlington

Awatar użytkownika

y/o

cm

brak odznak

Post »

rodzina bradford

Głowa rodziny: Charles Bradford
Status materialny: Bardzo wysoki
Źródło dochodów: Od 1921 roku Bradfordowie są głównymi udziałowcami w ramach pobliskiego ośrodka narciarskiego - Stowe Mountain Resort
Miejsce zamieszkania: Prospect Street

W sprawie rodziny kontaktuj się z opiekunem: @Sophie Hastings

Bradfordowie związani są z Burlington od wielu pokoleń. W mieście zjawili się tuż po zakończeniu I wojny światowej i to właśnie w tym czasie udało im się nabyć spory kawałek ziemi nieopodal Mount Mansfield. Zaledwie trzy lata później, w 1921 roku, stali się jedną z rodzin założycielskich tamtejszego ośrodka narciarskiego - Stowe Mountain Resort, który bardzo szybko zdobył popularność wśród Amerykanów z całych Stanów Zjednoczonych, jednocześnie czyniąc rodzinę Bradfordów jedną z najbogatszych w stanie Vermont. Są przedsiębiorczymi osobami, które wiedzą, jak pokierować zasobami, aby powiększyć swój kapitał. Jednocześnie nie należą do ludzi chciwych, wręcz przeciwnie - angażują się w życie miasteczka, pomagają w organizacji różnych ważnych wydarzeń, a także wciąż inwestują w rozwój ośrodka narciarskiego, w którym nieprzerwanie prowadzą swoje interesy od prawie stu lat. Sport jest dla nich bardzo ważną częścią życia, ale w rodzinie można natknąć się również na prawników, właścicieli małych sklepików i restauracji, a nawet lekarzy, choć są to odizolowane przypadki.

Członkowie rodziny:

Charles Bradford (68 lat) - głowa rodziny Bradfordów, z wykształcenia ekonomista. Udziałowiec w ramach ośrodka narciarskiego Stowe Mountain Resort. Urodził się i wychował w Burlington, tutaj również poznał swoją żonę i założył rodzinę. Charlie jest człowiekiem bardzo żywiołowym, ale jednocześnie uprzejmym i szarmanckim w stosunku do kobiet - wszyscy nazywają Amandę, jego żonę, prawdziwą szczęściarą. Zapalony narciarz i golfista. Mimo posiadanego majątku, jest bardzo skromnym człowiekiem - podziwia i szanuje ludzi wykonujących ciężką pracę i nie obnosi się ze swoim statusem.

Amanda Bradford z domu Hartwell (65 lat) - była łyżwiarka figurowa, kochająca matka i najlepsza gospodyni pod słońcem. Na co dzień zajmuje się zarządzaniem personelem w Bradford Family Lodge, gdzie może pochwalić się swoimi wybitnymi zdolnościami organizacyjnymi. Zawsze nienagannie ubrana i uczesana, ponadto miła i uprzejma - potrafi nie tylko polecić wyśmienite danie z restauracyjnego menu, ale również pomoże obrać cel sobotniej wycieczki. Angażuje się w organizację miejskich kiermaszów, jarmarków, pikników i zbiórek charytatywnych. W wolnych chwilach nie może doczekać się wnucząt.

- syn/córka w wieku maksymalnie 42 lat
- syn/córka w wieku maksymalnie 38 lat
- syn/córka w wieku maksymalnie 36 lat
- syn/córka w wieku maksymalnie 34 lat
- syn/córka w wieku maksymalnie 30 lat
- @Jeremiah Bradford (28 lat)

- wnuk/wnuczka Chanrles'a maksymalnie 22 lata

Dodatkowe informacje:

- Dzięki powiązaniom z ośrodkiem narciarskim, który przynosi ogromne zyski o każdej porze roku, Bradfordów stać na posłanie dzieci na studia.
- Charles i Amanda w wychowaniu swoich dzieci kładli duży nacisk na wysoką kulturę osobistą, zamiłowanie do sportu i chęć udzielania się w miejskiej społeczności od najmłodszych lat.
- Bradfordowie od lat sponsorują tutejsze drużyny - baseballową, hokejową, także łyżwiarzy figurowych - są również przyjaciółmi University of Vermont i współzałożycielami Burlington Country Club.
- Bradfordowie są jedną z najbardziej szanowanych i lubianych rodzin w Burlington nie z powodu posiadanego majątku, tylko przyjaznego nastawienia do większości mieszkańców miasta. Są zżytą, zgraną rodziną - uważają, że bez rodziny nie udałoby im się niczego osiągnąć.

mów mi

10poziom

999punkty


Burlington

Awatar użytkownika

y/o

cm

brak odznak

Post »

rodzina atwood

Głowa rodziny: James Atwood
Status materialny: Bardzo wysoki
Źródło dochodów: Fabryka czekolady (Lake Champlain Chocolates) oraz kilka firmowych sklepów znajdujących się w różnych miastach na terenie stanu Vermont i sąsiednich.
Miejsce zamieszkania: Prospect Street

W sprawie rodziny kontaktuj się z opiekunem: @Blake Atwood (Nene)

Gdybyśmy mieli przygotować listę rodzin, które z Burlington związane są od pokoleń, tuż obok Pelletierów i Bradfordów, wymienić należałoby właśnie Atwoodów. Właściciele miejscowej fabryki czekolady (Lake Champlain Chocolates) w mieście pojawili się już w latach 90 XIX wieku, stosunkowo szybko zdobywając tu pozycję oraz wpływy. W latach 20 dołożyli swoją cegiełkę, jeśli mowa o zakupie terenu pod Country Club, do którego należą również dzisiaj. Żona Jamesa Atwooda, obecnej głowy rodziny, jest jedną z osób odpowiadających za przyznawanie kart członkowskich (przekonaj ją do siebie, a Burlington Country Club stanie przed Tobą otworem) oraz organizatorką znacznej części wydarzeń przeznaczonych dla miejscowej śmietanki towarzyskiej. To właśnie wokół tego kręci się jej życie. I nic dziwnego, skoro mąż przez większość czasu zajęty jest pracą, a dzieci natomiast swoimi własnymi sprawami i dramatami.

Członkowie rodziny:

James Atwood (63 lata) - w pierwszej kolejności właściciel fabryki czekolady i biznesmen, dopiero później mąż i ojciec. Względem swoich najbliższych dość surowy i wymagający, ale też zawsze gotowy udzielić im niezbędnego wsparcia, z którego w późniejszym czasie każdego skrupulatnie rozliczy. W jego przypadku nic nie jest za darmo. Zawsze są jakieś warunki, które należy spełnić; zapłata, z którą należy się liczyć. Z tego powodu w oczach innych ludzi uchodzi niekiedy za nieco za bardzo oziębłego. Najczęściej broni go wówczas żona, rozumiejąca co stoi za pewnymi jego zachowaniami i w gruncie rzeczy potrafiąca nakłonić go do wielu ustępstw.

Melissa Atwood z domu Caldwell (49 lat) - młodsza, druga żona Jamesa Atwooda, z którą mężczyzna związał się w niecałe dwa lata po śmierci poprzedniej partnerki. Pomimo sporej różnicy wieku, naprawdę zależy jej na tym małżeństwie, co przez długi czas starała się udowodnić dzieciom Jamesa oraz jego starszej siostrze.

Laura Atwood z domu Baker (zmarła w wieku 35 lat) - pierwsza żona Jamesa, zmarła w wyniku wypadku samochodowego, co miało miejsce zimą roku 1995.

- syn/córka w wieku maksymalnie 33 lata - pierwsze małżeństwo
- @Blake Atwood (32 lata) - pierwsze małżeństwo
- syn/córka w wieku maksymalnie 27 lat - pierwsze małżeństwo
- syn/córka w wieku maksymalnie 23 lata - drugie małżeństwo
- syn/córka w wieku maksymalnie 21 lat - drugie małżeństwo

Dodatkowe informacje:

- Fabryka czekolady i firmowe sklepy należące do rodziny Atwood, pod względem finansowym radzą sobie na tyle dobrze, żeby członkowie tej familii mogli pozwolić sobie na prowadzenie życia na wysokim poziomie.
- Rodzina Atwood od lat silnie związana jest z rodziną Bradfordów. Łączą ich ze sobą przyjacielskie stosunki.
- Są jednymi z fundatorów Burlington Country Club, wśród którego członów znajdują się również dzisiaj. James i Melissa często decydują się na organizowanie rodzinnych spotkań właśnie w klubowej restauracji, ewentualnie ogrodzie.

mów mi

10poziom

999punkty


ODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodnik”