Organizacje & Stowarzyszenia

Burlington

Post autor: Burlington »

organizacje & stowarzyszenia

Boys & Girls Club of Burlington

W Burlington działa oddział Boys & Girls Clubs of America, którego celem jest wspieranie rozwoju młodzieży. Organizacja oferuje wiele różnych programów rozwojowych, zajęcia sportowe, obozy letnie, a także zapewnia stypendia dla najbardziej wyróżniających się członków, którzy ukończywszy szkołę średnią zamierzają kontynuować naukę na uniwersytecie. Młodzież pochodząca z Burlington oraz okolic swój wolny czas może spędzać w budynku klubu, znajdującym się przy Oak Street i korzystać z dostępnych tam materiałów oraz sprzętów. W siedzibie oddziału można się ponadto spotkać z pracownikami Boys & Girls Clubs of America, którzy chętnie pomogą w wyborze dalszej ścieżki nauki, znalezieniu pierwszej pracy, dostaniu się na staż, a także w wielu innych kwestiach, o czym na pewno warto pamiętać i z czego również warto korzystać.

Kogo chętnie powitamy w szeregach Boys & Girls Club of Burlington? Mile widziana będzie tutaj zarówno młodzież, jak i wszelkie postacie związane z organizacją pod kątem zawodowym - między innymi pedagodzy, psycholodzy, pracownicy administracyjni. Przedstawiciele niektórych zawodów (lekarze, prawnicy, strażacy, policjanci) mogą ponadto brać udział w spotkaniach z młodzieżą należącą do organizacji (np. w celu przybliżenia wykonywanego zawodu).


Vermont Lumberjacks

Burlington to jedno z tych miast, w których sport odgrywa naprawdę dużą rolę, a na mecze - zarówno te baseballowe, jak i hokejowe - regularnie ściągają prawdziwe tłumy, bawiące się na tych wydarzeniach wyśmienicie. O ile w przypadku Lake Monsters (baseball), możemy mówić o drużynie w pełni profesjonalnej, to Vermont Lumberjacks (hokej) stworzona została przede wszystkim z myślą o juniorach (wiek od 16 do 20 lat) pretendujących do tego, żeby w przyszłości wskoczyć na kolejny poziom, zasilając składy mniej lub bardziej znanych drużyn hokejowych w USA bądź Kanadzie.

Chcesz związać się z Vermont Lumberjacks? Zachęcamy do objęcia roli trenera, pomocnika trenera, jednego z zawodników, albo stworzenia postaci odpowiadającej za zaplecze techniczne.


Vermont Lake Monsters

Drużyna baseballowa z miasta Burlington w stanie Vermont, której początki przypadają na rok 1994. W chwili obecnej bierze udział w rozgrywkach klasy A w ramach krótkiego sezonu - trwającego od połowy czerwca do początku września. Nazwa drużyny, pod którą funkcjonuje ona od roku 2005, odnosi się do "legendarnego" potwora zamieszkującego jezioro Champlain - Champa - dodatkowo pełniącego również rolę maskotki. Vermont Lale Monsters nie posiada na swoim koncie zbyt wielu sukcesów, aczkolwiek nie można powiedzieć, żeby mieszkańcy Burlington nie zapewniali im odpowiedniego wsparcia. Podczas meczów odbywających się na Centennial Field, trybuny potrafią często dosłownie pękać w szwach.

Chcesz związać się z Vermont Lake Monsters? Zachęcamy do objęcia roli maskotki, trenera, pomocnika trenera, jednego z zawodników, albo stworzenia postaci odpowiadającej za zaplecze techniczne. Może to właśnie Ty dręczysz osoby znajdujące się na trybunach, zapraszając do wspólnej zabawy w ramach kiss cam?


Vermont Legal Aid

Organizacja non profit zapewniająca pomoc prawną osobom niepełnosprawnym, powyżej 60 roku życia lub znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zamieszkujących na obszarze stanu Vermont. Jej początki przypadają na rok 1968. W chwili obecnej Vermont Legal Aid posiada 6 oddziałów zlokalizowanych w: Burlington, Montpelier (w stolicy Vermont znajdują się 2 oddziały), Rutland, Springfield oraz St. Johnsbury.

Związki z Vermont Legal Aid mogą wykazać: prawnicy, pracownicy biurowi, osoby które korzystały w przeszłości z pomocy VLA lub korzystają z niej obecnie, a także wszelkiej maści wolontariusze.


Vermont Outdoor Guide Association

Powstała w 1996 roku organizacja non profit, zrzeszająca profesjonalistów, firmy oraz organizacje, działające w zakresie turystyki i rekreacji. W chwili obecnej VOGA, to główne źródło informacji w zakresie turystyki i rekreacji na terenie stanu Vermont. Dzięki bogatej bazie turyści mogą łatwo i szybko znaleźć nocleg, restauracje, bary, sklepy branżowe, interesujące ich atrakcje, nawiązać kontakt z przewodnikiem oraz wszelkiej maści instruktorami. W centrach informacji dostępne są ponadto aktualne wydawnictwa przygotowane przez VOGA, zawierające mapy, dane teleadresowe, opisy poszczególnych miejsc i atrakcji.

Związki z Vermont Outdoor Guide Association mogą wykazać: przewodnicy, instruktorzy, właściciele biur turystycznych, hoteli, restauracji, barów. Mile widziany będzie tutaj każdy, kto działa w branży turystycznej.


Champlain Valley Skating Club

Działający od 1966 roku klub łyżwiarski, skupiający się na łyżwiarstwie figurowym i będący częścią US Figure Skating Association. Jego siedzibą jest lodowisko (Gutterson Fieldhouse) zlokalizowane w części miasta znanej jako Centennial, a wśród członków można znaleźć osoby związane z łyżwiarstwem zawodowo, aczkolwiek nie jest to żadnym wymogiem (jeździć można również czysto rekreacyjnie). Swoje umiejętności łyżwiarze mogą rozwijać od najmłodszych lat, jako członkowie konkretnych grup wiekowych. Raz do roku Champlain Valley Skating Club organizuje zawody Champlain Valley Open. Dla łyżwiarzy pochodzących z Vermont, stanowią one jeden z pierwszych kroków, jakie należy wykonać, aby móc wziąć udział w kolejnych zawodach, odbywających się corocznie w ramach US Figure Skating Championships.

Chcesz związać się z Champlain Valley Skating Club? Zachęcamy do zostania pasjonatem łyżwiarstwa, łyżwiarzem zawodowym lub osobą chcącą zawodowo związać się z tym sportem, ewentualnie jednym z działających w ramach klubu trenerów.


Cinema Club at Merrill's Roxy Cinema

O ile w porównaniu do pozostałych organizacji i stowarzyszeń działających w Burlington tutejszy klub filmowy może wypadać dość blado, to jednego odmówić mu nie można: od ponad 10 lat, w jego szeregach znajdują się osoby, które rzeczywiście kochają dawne kino oraz posiadają na jego temat bardzo szeroką wiedzę. To właśnie im zawdzięczamy Złote Czwartki, podczas których w Merrill's Roxy Cinema wyświetlane są różne produkcje zaliczane do złotej, srebrnej oraz brązowej ery Hollywood. Każdy, kto po zakończonym seansie miałby ochotę spotkać się, napić i podzielić się swoimi przemyśleniami w związku z obejrzanym filmem, może wziąć udział w jednym ze specjalnych spotkań, które mają miejsce w Mad River Distillers.

Związki z Cinema Club może wykazać: każdy mieszkaniec Burlington, który jest gotowy poświęcić kilka godzin w tygodniu na to, aby wziąć udział w spotkaniu i obejrzeć aktualnie wyświetlany film. Główną korzyścią, związaną z przynależnością do klubu, są oferowane jego członkom zniżki na zakup biletów w Merrill's Roxy Cinema.


Burlington Country Club

Założony w 1924 roku Country Club, to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla śmietanki towarzyskiej z Burlington i okolic. W tutejszej restauracji, ogrodzie, na polu golfowym i korcie tenisowym spotkasz jedynie te osoby, które pochodzą z odpowiednich rodzin, posiadają wystarczającą liczbę zer na swoim koncie bankowym i wśród miejscowych cieszą się dobrą opinią. Tutaj nie ma miejsca dla osób przypadkowych - ktoś taki nie byłby w stanie wnieść niemałej, rocznej opłaty członkowskiej, ani też pozyskać karty, która przyznawana jest dopiero po przejściu przez proces rekrutacji.

Związki z Burlington Country Club mogą wykazać osoby pochodzące z rodzin o wysokim lub bardzo wysokim statusie materialnym, które z miastem związane są od co najmniej kilku pokoleń albo prowadzą w nim bardziej znaczące biznesy. Poza osobami należącymi do Country Klubu, mile widziani będą tutaj również pracownicy.


University of Vermont
Student & Alumni Club

Odpowiednie wykształcenie jest jednym z czynników mogących zapewnić człowiekowi dobry start w dorosłe życie. Doskonale wiedzą o tym wszyscy rodzice, starający się przez długie lata odłożyć wystarczająco dużą sumę, aby w przyszłości móc opłacić naukę swojej pociechy. Zwłaszcza, że już samo czesne, w przypadku niektórych uczelni potrafi wywołać prawdziwy zawrót głowy. Na całe szczęście, obok prestiżowych uczelni, takich jak Harvard, Princeton oraz Yale, istnieją również te publiczne. W dodatku stosunkowo często zdarza się, że poziom nauczania jest w ich przypadku naprawdę wysoki. University of Vermont może stanowić tutaj całkiem niezły przykład. Zaliczany do grona tzw. Public Ivy, swoim studentom do zaoferowania ma naprawdę dużo. Jeśli jednak ktoś nie jest pewny swojego wyboru, dosłownie w każdej chwili ma możliwość zasięgnięcia informacji, może i nie bezpośrednio u źródła, ale bardzo blisko. Klub studentów oraz absolwentów UVM, jako organizacja zajmująca się między innymi promowaniem uczelni oraz udzielaniem wsparcia dla przyszłych, obecnych oraz byłych studentów, chętnie udzieli odpowiedzi na wiele pytań, a także pomoże przy różnego rodzaju formalnościach.

Swoje związki z klubem zrzeszającym studentów oraz absolwentów UVM wykazać mogą wszystkie postaci, które studiują lub ukończyły studia na tej uczelni. Mile widziani będą tutaj ponadto wszelkiej maści pracownicy. Począwszy od kadry, a skończywszy na pani zatrudnionej w bibliotece.

mów mi

Jestem Legendątytuł fabularny

999 pktzebrane punktyODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodnik”