Szlak

Amy Barlow

uczennica

Awatar użytkownika

17 y/o

164 cm

licealistka rozglądająca się

za starszymi mężczyznami

i planująca zostać łyżwiarką

South End

brak odznak

Post »

@Sophie Hastings

Pewnie dobór miejsca nie był zbytnio trafiony przez pannę Barlow, przecież to w tych lasach pół roku temu Sophie wraz z Elliottem znaleźli ciało Dove, więc wiadomo że po pierwsze to miejsce mogło się kojarzyć brunetce z utratą przyjaciółki, a także z Langleyem, który to zabrał ją do lasu wtedy właściwiez nie wiadomego powodu, bo takowego chłopak nie podał rudowłosej. Jednak Amy nie wiedziała gdzie mogłyby porozmawiać bardziej prywatnie, gdzie byłoby takie ustronne miejsce, stąd wybrała właśnie leśny szlak, licząc na to że przecież nic się tutaj im złego nie stanie, pod warunkiem że nie zboczą z niego, tylko będą trzymały się utartego szlaku rowerowego. Ponadto Hastings nie była jedyną, z którą to Langley się nie pożegnał, z Amy również tego nie zrobił, bo dla rudowłosej nie liczył się zdawkowy sms o treści "przeprowadzamy się z rodzicami do innego miasta, do napisania", a potem kontakt się urywał. Nie ukrywam nawet że Barlow była zła na przyjaciela za to, że tak właśnie postąpił, bo komu to ona będzie teraz się zwierzała ze swoich problemów? Poza tym tak nie traktuje się przyjaciół, ani tym bardziej Sophie, o ile naprawdę mu na niej zależało, bo po tym jak się zachował rudowłosa nie była już tego taka pewna. Z drugiej strony sama mu doradziła to, że powinien się odciąć od brunetki skoro chciał by się odkochała, ale teraz uważała że te słowa były tak głupie, wystarczyło tylko spojrzeć na Hastings, by się upewnić że w tej kwestii ma się rację. Może te zasłyszane piski były tylko chwilowym odwróceniem uwagi od tego, o czym chciała rozmawiać? Przez chwilę piski ucichły, a rudowłosa zeskoczyła z roweru i zaczęła go prowadzić, powoli przesuwając się leśnym szlakiem.
- Pewnie mi się to tylko wydawało, nie ważne. - stwierdziła na temat tych pisków i unikając wzroku koleżanki zaczęła właściwy temat.
- Ja... ja chciałam cię przeprosić, za Elliotta. On... on wyjechał przeze mnie. - powiedziała, wciąż unikając wzroku brunetki, lecz wtem pisk znów nastał i był jakby głośniejszy, a może dziewczyny po prostu były bliżej tego dźwięku?
- Teraz to już na pewno nie mogę się mylić, te piski dochodzą z tych krzaków. - wskazała na odpowiednie zarośla i rzuciła rower, kierując swoje niepewne kroki ku poruszającym się krzaczkom, za którymi to na pewno były te bezbronne maleństwa szukające pomocy. Może tym samym złagodzi nieco złość Sophie na nią samą? Musiała przecież powiedzieć co doradziła Langley'owi, a tak to nadal odwlekała to w nieskończoność.

Brakmów mi

3poziom

29punkty


Sophie Hastings

uczennica

Awatar użytkownika

17 y/o

167 cm

been dreamin' that you feel it too

i wonder what it's like

to be loved by you

Centennial

brak odznak

Post »

Ten las zdecydowanie nie kojarzył jej się najlepiej. Mieszkała jednak w jego okolicy i wiedziała, że nie zdoła go unikać do końca życia. Poza tym, ze swoimi demonami trzeba walczyć, żeby nie dać im wygrać. Sama raczej by tu nie przyszła, nawet w środku słonecznego dnia, ale były we dwie, a Hastings miała przy sobie gaz pieprzowy. Czy głęboka wiara w to, że nic złego nie może im się stać, zakrawała o naiwność? Być może, ale i tak się tutaj pojawiły.
Elliott nie był jedyną osobą, która w ostatnim czasie opuściła Burlington bez pożegnania. Kilka miesięcy temu zrobił to również Rami. Salingerowi była w stanie wybaczyć – wyjeżdżał w pośpiechu, chciał spędzić ostatnie chwile z ukochaną, załatwiał jakieś formalności. Ale Elliott? Sophie widziała jego dom z okna swojego pokoju. Nie miał daleko. Gdyby chciał, na pewno znalazłby kilka minut, by się po prostu pożegnać. Nie sądziła jednak, by wyjazd miał coś wspólnego z sytuacją między nimi. Langleyowie nie zmienialiby całego życia ze względu na skomplikowaną sytuację uczuciową swojego nastoletniego syna, zwłaszcza, że lada moment mógł wyjechać na studia. Przypuszczała, że chodzi raczej o sprawy jego rodziców – gdy widzieli się ostatnim razem, powiedział jej, że się rozwodzą.
Przez ciebie? – uniosła lekko brwi, zaskoczona jej tezą. – Co masz na myśli?
Wbiła w nią wyczekujące, a może i lekko podejrzliwe spojrzenie, bo jeszcze tego brakowało, by okazało się, że Elliott kręcił również z Amy. Nie wiedzieć czemu, taka opcja przyszła jej do głowy jako pierwsza. Niestety, nie było jej dane dowiedzieć się, o co chodziło Barlow, bo piski nie ustawały. Zostawiła swój rower i ruszyła w ślad za koleżanką.
To pewnie jakieś szczeniaki albo małe koty – powiedziała, rozchylając ostrożnie zarośla i zaglądając. Zbladła lekko, bo ostatnim razem, gdy zaglądała w zarośla, znalazła ciało Dove. No, odnalazła również psiaka z Calvinem, ale wtedy tylko przyświecała mu latarką. Emocje się w niej zagotowały i nie mogła skupić wzroku na tym, czego szukały.

@Amy Barlow

scarlettmów mi

5poziom

80punkty


Amy Barlow

uczennica

Awatar użytkownika

17 y/o

164 cm

licealistka rozglądająca się

za starszymi mężczyznami

i planująca zostać łyżwiarką

South End

brak odznak

Post »

@Sophie Hastings

Amy miała to szczęście że nie znalazła nigdy martwego ciała w lesie, zatem jej las kojarzył się z jesiennym zbieraniem liści, czy letnim zbieraniem owoców, a także z grzybobraniem, na które wyruszali całą rodziną, aż las się trząsł. A potem te rude szkraby wracały niosąc ciężkie koszyki pełne grzybów. Pani Barlow musiała często pouczać swoje pociechy że te czerwone grzybki z białymi kropkami nie są warte zbierania, hub z drzew również się nie zbiera mimo tego, że też była przecież grzybem, a nawet przypominała jego kapelusz swoim wyglądem. Jednak masz pod danym względem rację, trzeba walczyć ze swoimi demonami, tylko tak możemy je pokonać. Sophie oczywiście miała też na to szansę w tym momencie, może ratując jakieś porzucone zwierzęta? I chociaż ten wyjazd był spowodowany rozwodem rodziców Langley'a, to jednak Amy wierzyła w to, że mógł chłopak zatrzymać się choćby u ciotki w Burlington, gdyby tylko mu zależało na tym, by jednak pozostać.
- Tak, no bo... ja wiem o tym, że go kochasz, może kochałaś, przynajmniej tak mi powiedział. I on nie chciał byś go kochała, bo sam nie czuł tego samego, choć mi się wydaje że on okłamywał samego siebie. Ale wtedy tego nie zauważałam i dlatego poradziłam mu by zniknął z pola twojego widzenia, wtedy łatwiej ci będzie się odkochać. Nie sądziłam jednak że on wyjedzie. - i tak zatrzymała się nagle w pół kroku by wyrzucić z siebie te wszystkie wyrzuty sumienia i te negatywne emocje, które w niej tkwiły aż do teraz. To było może zbyt absurdalne, bo jak mogła się obwiniać za to że Elliott wyjechał, skoro to mogło być spowodowane sytuacją pomiędzy rodzicami chłopaka, to jednak rudowłosa za bardzo wzięła do siebie ten cały wyjazd krótko po tym, jak mu powiedziała co myślała. I teraz patrzyła na Sophie szeroko roztwartymi oczami, w obawie przed zarówno jej reakcją, jak i tym co zobaczą za krzakami. Jednak gdy szatynka odchyliła zarośla to oczom nastolatek mogły się ukazać małe, urocze i przede wszystkim zmarznięte szczeniaki. Od razu rudowłosa odważnie podbiegła i wzięła jednego z maluchów na ręce.
- Patrz Sophie jakie słodkie! I akurat są dwa, myślisz że mogłabyś przygarnąć ty jednego i jednego ja? - zaczęła dopytywać, gładząc delikatne i aksamitne w dotyku czarne futerko jednego ze szczeniąt, już zastanawiając się nad tym co powie mamie, byleby ta zgodziła się na przygarnięcie zwierzęcia. Niestety na dwójkę na pewno by się nie zgodziła, więc cała nadzieja w rodzicach Hastings, nawet jeśli to wiązało się z rozdzieleniem psiego rodzeństwa.

Brakmów mi

3poziom

29punkty


Sophie Hastings

uczennica

Awatar użytkownika

17 y/o

167 cm

been dreamin' that you feel it too

i wonder what it's like

to be loved by you

Centennial

brak odznak

Post »

Sophie już chyba nigdy nie wejdzie bez obaw do lasu. No, może nie tyle chodziło o strach – nie miała schizy, że natrafi na kolejne ciało – ale jednak wracały nieprzyjemne wspomnienia. Nigdy nie zapomni tamtej nocy i uczuć, jakie jej wówczas towarzyszyły. Choć było to do niej niepodobne, opuściła na jakiś czas nawet szkołę. Gdyby nie Elliott i jego wsparcie w tym trudnym czasie, prawdopodobnie nie przepracowałaby tego tak szybko. A i tak nie było jej łatwo. Minęło już jednak kilka miesięcy i czuła się w sumie normalnie, choć leśne spacery zdecydowanie nie należały teraz do jej ulubionych rozrywek.
Jeśli zaś chodzi o wyjazd Langleyów, oczywiście czuła się z tym fatalnie. Było jednak za późno, by mogła z tym coś zrobić – gdyby blondyn uprzedził ją, że się wyprowadza, może jakoś udałoby jej się temu zapobiec. Z drugiej strony… Byli już tylko przyjaciółmi, więc chyba nie powinna się w to wtrącać ani oczekiwać, że Elliott zostanie w Burlington właśnie z jej powodu.
Zmieszała się lekko, słysząc słowa Amy. Serio, Elliott musiał wszystko wypaplać?
Nie ma o czym mówić. Wiem, że wyjechałby tak czy inaczej, więc… To nie twoja wina, serio – zapewniła ją i poklepała lekko po ramieniu dla wzmocnienia swoich słów. Nie była na nią zła i wcale nie oczekiwała od Barlow przeprosi. Jeśli ktokolwiek miał się tłumaczyć, to raczej Langley, ale takiego obrotu spraw absolutnie się nie spodziewała.
Na szczęście temat zaraz zszedł na coś innego – na znalezione przez nie szczeniaczki. Kucnęła, patrząc z rozczuleniem na maluszki. Pogłaskała jednego z nich po łebku i przeniosła wzrok na zaaferowaną Amy.
Bardzo bym chciała wziąć jednego, ale mam kota. Nie wiem jeszcze, jak dogaduje się z psami, ale myślę, że tym maluszkom nie potrzeba dodatkowego stresu. No ale wiesz, to szczeniaczki, na pewno szybko znajdą dom – zauważyła. Starsze psy miały o wiele trudniej. – Dasz radę wziąć je do siebie na parę dni? Coś im znajdziemy. Pomogę, obiecuję.
Spojrzała na maluchy, które w sumie do nich lgnęły.
Jak można zostawić takie cudeńka na pastwę losu?

@Amy Barlow

scarlettmów mi

5poziom

80punkty


Amy Barlow

uczennica

Awatar użytkownika

17 y/o

164 cm

licealistka rozglądająca się

za starszymi mężczyznami

i planująca zostać łyżwiarką

South End

brak odznak

Post »

@Sophie Hastings

Pewnie gdyby rudowłosa przeszła to samo co Sophie to sama czułaby się niekomfortowo w lesie, zwłaszcza w miejscu, w którym to wszystko się zaczęło. Na szczęście dziewczyny na pewno były w innej części lasu obecnie, więc nie powinny wrócić do Hastings wspomnienia tego potwornego dnia. Czy to nie jest fatalny zbieg okoliczności by jeszcze rozmawiać w lesie o Elliocie, gdy to on tamtego ferelnego dnia towarzyszył właśnie brunetce? Najważniejsze że był dla niej wsparciem po tym wszystkim, szkoda też że jednocześnie był dupkiem, który zamiast walczyć o coś ważnego wolał stchórzyć, bo tak jest przecież łatwiej. Ech ci młodociani mężczyźni... Nikt nigdy nie powinien znaleźć ciała swojego przyjaciela, kogoś bliskiego czy ogółem ciała ofiary morderstwa. Ten widok po zamknięciu oczu musiał być potem potworny i wywoływać liczne nocne koszmary.
- Mimo wszystko czuję się winna bo może powinnam mu powiedzieć że powinien o ciebie walczyć i przyznać się do swoich uczuć, a tak to postąpił bardzo głupio. Ze mną się w ogóle nie pożegnał, a tobie chociaż napisał sms-a na do widzenia? - zapytała, bo uznała że może skoro jednak coś czuł do Sophie to chociaż powiedział jej że wyjeżdża ze względu na rodziców i nic nie może póki co w tym zmienić? Był jej coś winien, niż tak znikać bez słowa.
- W ogóle tęsknisz za nim? I czy nadal go... kochasz? - zapytała bo sama owszem, tęskniła za przyjacielem, którego to jej najzwyczajniej w świecie brakowało. Potem zadała pytanie którego nie była pewna czy powinna zadawać, bo czy to nie jest już naruszenie prywatności dziewczyny? Najwyżej Sophie nie udzieli jej odpowiedzi na to pytanie. Poza tym Barlow sądziła że obecne uczucia dziewczyny świadczą o tym, czy to była prawdziwa miłość czy tylko przelotne zauroczenie. Ale skąd ona mogła wiedzieć cokolwiek o miłości, skoro sama nigdy nie była szaleńczo zakochana? Mogła tylko kierować się utartymi schematami mówiącymi o miłości w serialach dla młodzieży oraz w romansach książkowych. Wiadomo jednak że fikcja nie zawsze ma wiele wspólnego z życiem realnym. Najbardziej realnym jednak był ten dźwięk w krzakach, dochodzący od szczeniaków.
- A to twój kot nie jest jeszcze mały? Bo póki jest młody to mógłby się zaprzyjaźnić z psiakiem, chociaż nie wiem. Sama bym chętnie przygarnęła je oba, ale mama się zgodzi maksymalnie na jednego, a ja chyba nie potrafiłabym między nimi wybrać. - tak, rudowłosa miała pojemne serce, które pomieściłoby miłość do obu szczeniaczków jednocześnie, jednak nie mieszkała sama, a jej mama z racji tego że nie zarabiała zbyt wiele to nie była zbyt zadowolona z powodu kolejnej osoby, a raczej dwóch maluchów do wykarmienia. Amy nie zdawała sobie póki co sprawy z tego, że takie maluchy będą ich kosztować, a karma, leczenie też trochę kosztuje. Tymczasem rudowłosa głaskała jedno ze szczeniąt, pozwalając by drugie pieściła jej koleżanka.
- Nie wiem dlaczego niektórzy ludzie są tak okropni. Trzeba nie mieć serca by zostawić takie maluchy same sobie na śmierć. - rozpięła w tym momencie kurtkę i włożyła szczeniaka tak, by go ogrzać, bo był przecież taki zimny, a ten odwdzięczył się oczywiście lizaniem rudowłosej po policzku.
- Myślisz że powinnyśmy to gdzieś zgłosić? Można chyba jeszcze znaleźć ich właściciela i go ukarać za to co zrobił. - zapytała bo prawdę mówiąc nie wiedziała co powinna teraz zrobić oprócz zabrania puchatych kulek do siebie.

Brakmów mi

3poziom

29punkty


Sophie Hastings

uczennica

Awatar użytkownika

17 y/o

167 cm

been dreamin' that you feel it too

i wonder what it's like

to be loved by you

Centennial

brak odznak

Post »

Mimo wszystko Sophie dobrze wspominała czas spędzony z Elliottem. Może i nie był to typowy, oficjalny związek, ale momentami tak się w tej relacji czuła. Na pewno Langley zaoferował jej ogromne wsparcie i choć początkowo była tym faktem mocno zaskoczona, bo przecież oboje za sobą nie przepadali, to szybko przyzwyczaiła się do dobrego. Z czasem zaczęła liczyć na coś więcej, jednak najwyraźniej Elliott miał inne plany. Nadal zastanawiała się, jak dziś wyglądałyby ich relacje, gdyby nie powiedziała mu prawdy o swoich uczuciach.
Wracanie myślami do feralnej nocy w tym lesie wciąż powodowało nieprzyjemne dreszcze. Mniej więcej wszystko sobie poukładała, ale tęsknota za Dove nie malała. Regularnie chodziła na cmentarz, żałując, że to jedyna forma „spotkania”, jaka im pozostała. Choć miała wiele koleżanek, żadna nie była jej tak bliska, jak Johnson.
Nie, nic mi nie powiedział ani nie napisał. Dowiedziałam się w szkole, od jego kumpla – odparła zgodnie z prawdą. Pożegnanie z Elliottem byłoby na pewno szalenie trudne, ale chyba i tak wolałaby, żeby sam powiedział jej o swojej wyprowadzce. Mieszkali na jednej ulicy przez całe życie i nie mogła znieść dziś myśli, że tyle czasu zmarnowali na niesnaski, by na sam koniec okazało się, że wiele ich łączyło.
Speszyła się lekko, gdy Amy zapytała ją o uczucia. Niezależnie od tego, jak źle potraktował ją Elliott, nadal go kochała. Gdyby teraz zadzwonił i powiedział, żeby Sophie przeprowadziła się tam, gdzie on, pewnie by to zrobiła – nawet zaczęłaby w tym mieście studia, żeby rodzice nie narzekali.
Kocham i tęsknię, ale to niczego nie zmienia. Tak będzie lepiej dla wszystkich – wzruszyła ramionami. Liczyła, że skoro nie będzie widywała Elliotta, łatwiej o nim zapomni. Prawda była jednak taka, że spędzili razem kilka miesięcy i wszystko w Burlington jej o nim przypominało. Zapominanie wcale nie było łatwym procesem.
Zastanowiła się przez chwilę. Salem miał zaledwie pół roku i niewykluczone, że zaakceptowałby psa. Był jednak krnąbrnym kocurem i Sophie obawiała się, że szczenię nie miałoby przy nim spokojnego życia. Do głowy wpadł jej inny pomysł.
Do siebie go nie wezmę, ale moi dziadkowie pewnie się ucieszą. Ostatnio pochowali psa, który był z nimi wiele lat, więc maluch może pomóc im zabliźnić rany – uznała i w ślad za koleżanką otuliła malucha swoją bluzą. – Obawiam się, że trudno będzie znaleźć tego zwyrola. Ale na pewno trzeba je zabrać do weterynarza.

@Amy Barlow

scarlettmów mi

5poziom

80punkty


ODPOWIEDZ

Wróć do „Centennial Woods”